Polski
Śledź nas na:

Co znajdziesz na tej stronie?

Na tej stronie znajdą Państwo informacje o tym jak: zapobiegać, wspierać, diagnozować oraz przeprowadzać rehabilitację swoich pacjentów podczas pandemii.

Najprostszą, a zarazem bardzo skuteczną formą profilaktyki jest noszenie dobrej jakości maski ochronnej. WHO zaleca używanie masek klasy FFP2 ze względu na wysoką skuteczność filtracji, która zapewnia ochronę zarówno użytkownikowi, jak i innym osobom z otoczenia. BTL produkuje dwa typy maseczek klasy FFP2: FLAT-FIT, szczególnie polecane w przypadku, gdy konieczne jest użytkowanie maski przez dłuższy okres czasu oraz C-FIT, której konstrukcja pozwala na szybkie i wygodne zakładanie/zdejmowanie maseczki w zależności od sytuacji.

Pacjenci z COVID-19 wymagający wsparcia oddechowego, potrzebują urządzenia, które pozwala na zastosowanie sprawdzonej i bezpiecznej inwazyjnej wentylacji typu LTVV. Respirator BTL umożliwia synchronizację z własnym oddechem pacjenta, co skutecznie poprawia wymianę gazową oraz zmniejsza wysiłek oddechowy pacjenta.

Platforma kardiologiczna CardioPoint® sprawia, że wszystkie urządzenia do diagnostyki są przygotowane do pracy sieciowej i wymiany danych z innymi systemami, co jest niezwykle ważnym zagadnieniem. Szczególnie teraz w czasie pandemii, współdzielenie danych odgrywa kluczową rolę w identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka oraz w ograniczeniu kontaktu pomiędzy pacjentem a personelem medycznym. Daje to również możliwość stworzenia systemu zarządzania badaniami kontrolnymi, który pomoże w opiece nad pacjentami z powikłaniami po COVID-19.

Rehabilitacja pocovidowa staje się kluczowym tematem na całym świecie, ponieważ może wpływać na funkcjonowanie płuc pacjentów z przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Osoby po przebytej chorobie COVID-19 mogą potrzebować rehabilitacji, która wspomoże proces oddychania oraz poprawi jakość życia w przypadku takich chorób jak: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza, astma czy nadciśnienie płucne. Może być pomocna również u osób ze skoliozą lub innymi problemami zdrowotnymi, które ograniczają czynność płuc. Rehabilitacja pocovidowa zalecana jest również w  przypadku pacjentów przed i po operacji przeszczepu płuc, chorujący na nowotwory czy choroby układu krążenia.

PROFILAKTYKA

BTL-Flat-Fit-Respirator-box_368x245px

FLAT-FIT HEALTHCARE

1. Najwyższa jakość materiałów i wysoka skuteczność filtracji

2. Rekordowo niskie opory oddychania

3. Ergonomiczny kształt pasujący do wszystkich typów twarzy

4. Przestronna komora oddechowa

BTL-C-Fit-Respirator-box_368x245px

C-FIT HEALTHCARE

1. Wysoka skuteczność filtracji przy niskich oporach oddychania

2. Ochrona przed wirusami i bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową

3. Elastyczne uchwyty na uszy ułatwiające zakładanie i zdejmowanie

4. Ścisłe dopasowanie do twarzy ogranicza wycieki powietrza

WSPARCIE ODDECHOWE

_BTLCares_img2

RESPIRATOR BTL-606

Niezawodny respirator BTL-606 zapewnia inwazyjną i nieinwazyjną wentylację. Posiada wiele trybów pracy, wśród których znajdują się zarówno te kontrolowane ciśnieniem jak i objętością. Dzięki wbudowanej turbinie oraz mocnej baterii sprawdzi się zarówno na oddziałach szpitalnych jak i w terenie. Możliwość podłączenia tlenu oraz tryby dedykowane dla pacjentów z COVID-19 sprawiają, że jest to optymalne rozwiązanie w obecnych czasach.  
 

DIAGNOSTYKA

_BTLCares_img3

KARDIODIAGNOSTYKA

Wysoka dokładność diagnostyczna w minimalnym czasie, bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, zoptymalizowane udostępnianie danych. Nasze kompleksowe rozwiązania dla kardiologii spełniają wszystkie wysokie wymagania stawiane działalności szpitali.

Nowoczesne rozwiązania zapewniają bezpieczne współdzielenie danych diagnostycznych, natychmiastowy dostęp do informacji oraz wygodę dla pacjentów i personelu. Współdzielenie danych, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, pozwala na zapewnienie niezbędnej diagnostyki kardiologicznej bez ograniczeń.

_BTLCares_CARDIO_img1

CPET

Dokładność pomiaru, zaawansowane funkcje diagnostyczne oraz komfort obsługi sprawiają, że system BTL CardioPoint® CPET doskonale nadaje się do zastosowania w różnych placówkach medycznych. Niezależnie, czy jest to ocena postępów sportowych, czy diagnozowanie nietolerancji wysiłku, system CPET dostarcza użytkownikowi systemu zawsze dokładne pomiary i umożliwia przeprowadzenie precyzyjnych analiz i interpretacji.

_BTLCares_CARDIO_img2

SPOCZYNKOWE KEG

Wszystkie aparaty EKG firmy BTL wyróżniają się nowoczesną stylistyką, funkcjonalnością oraz łatwością obsługi. Produkowane są przy użyciu najnowszych technologii. Spełniają wszystkie najbardziej rygorystyczne wymogi dla medycznych urządzeń kardiologicznych.

Aparaty EKG firmy BTL są dostępne w różnych rozmiarach, funkcjami oraz opcjami dodatkowymi w trzech liniach produktowych: L, M, S.

SPIROMETRIA

Spirometry BTL spełniają wszystkie wymogi standardów ATS/ERS. Można wykonać wszystkie rodzaje testów FVC, SVC oraz MVV, jak również wybrać różne wartości wzorcowe oraz wykonać automatyczną interpretację dla ATS, BTS, Enright oraz GOLD.

Zarejestrowane krzywe spirometryczne i parametry mogą być zawsze porównane z tymi z poprzednich badań.

_BTLCares_CARDIO_img3

HOLTER EKG

BTL CardioPoint® Holter został zaprojektowany tak, aby zaoszczędzić czas lekarza oraz uzyskać maksymalną dokładność podczas analizy badania. Zapis EKG charakteryzuje się najwyższą jakością sygnału, co jest kluczowe przy analizie holterowskiej.

Poza tym, system umożliwia wykorzystanie wielu unikalnych narzędzi, które służą do weryfikacji automatycznej analizy badania.

_BTLCares_CARDIO_img4

ABPM

BTL CardioPoint® ABPM spełnia wszelkie wymogi profesjonalnego monitoringu ciśnienia krwi. System wykorzystuje ciche i lekkie rejestratory, a oprogramowanie jest łatwe w obsłudze i umożliwia uzyskanie przejrzystego raportu.

Zastosowany algorytm zapewnia prawidłowość przeprowadzenia badania nawet w trudnych warunkach pomiarowych.

_BTLCares_CARDIO_img5

REHABILITACJA POCOVIDOWA

_BTLCares_img9

SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA

Super Indukcyjna Stymulacja to innowacyjna technologia, która opiera się na interakcji między polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności a ciałem ludzkim. Intensywne pole elektromagnetyczne depolaryzuje tkanki nerwowe i wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych.

Terapia BTL SIS wzmacnia przeponę, mięśnie międzyżebrowe oraz poprawia krążenie krwi w obszarze klatki piersiowej.

_BTLCares_img10

ZROBOTYZOWANY LASER
Z TERMOSKANEREM

Laser wysokoenergetyczny HIL POWER z tzw. zrobotyzowanym systemem skanowania to procedura bezobsługowa, która może być stosowana w rehabilitacji oddechowej w celu eliminacji następstw chorób płuc, takich jak ból pleców i klatki piersiowej, bóle mięśni oraz skurcze spowodowane nieefektywnymi wzorcami oddechowymi.

Unikalne połączenie mocy 30 W i długości fali 1064 nm pozwala na opracowanie głęboko leżących tkanek, maksymalizując ulgę w bólu, jednocześnie dostarczając bodziec termiczny w krótkim czasie.

_BTLCares_img11

TERAPIA RADIOFALOWA UKIERUNKOWANA

TR-Therapy to połączenie umiejętności manualnych terapeuty z selektywnym przegrzaniem tkanek przez prąd o częstotliwości radiowej. Terapia powoduje głęboką hipertermię tkanek w celu uwolnienia punktów spustowych i rozluźnienia mięśni. Rozluźniając i rozciągając tkanki miękkie dolnego otworu piersiowego, bezpośrednio oddziałujesz na przeponę, która jest głównym mięśniem oddechowym. To doskonały początek sesji rehabilitacji oddechowej!

Obejrzyj film instruktażowy z zastosowaniem TR-Therapy w rehabilitacji oddechowej i dowiedz się o wszystkich korzyściach dla swoich pacjentów!

_BTLCares_img12

BTL-4000 SMART & PREMIUM

Seria BTL-4000 to wysoce zaawansowane systemy obejmujące cztery procedury leczenia: elektroterapię, ultradźwięki, laseroterapię niskiej mocy oraz magnetoterapię, które mogą być stosowane w rehabilitacji oddechowej.

  • Elektroterapia
  • Ultradźwięki
  • Laseroterapia
  • Magnetoterapia

ARTICLES & STUDIES

BTL_Blog_Article-1-banner_EN100_small_368_245

Physiotherapy management for post-COVID patients

Patients who have suffered from COVID-19 and completed clinical treatment may be involved in respiratory physiotherapy. Why? There are a number of people who have contracted COVID-19 and have completed clinical treatment but not all of them regained health. Some of these persons can, through the course of the treatment, affect the performance of the body, like respiration.

BTL_Blog_Article-2-banner_EN100_small_348_245

First post-COVID rehabilitation center in Europe

Pulmonary rehabilitation is the first choice to try out for people who have decreased respiratory capacity. The first European post-covid rehabilitation center was opened in Poland and it is using BTL Super Inductive System technology.

SIS_-_study_3_graph_1_368_245

Magnetotherapy Application in the Rehabilitation of Patients with COVID-19