Polski
Śledź nas na:

Co znajdziesz na tej stronie?

Na tej stronie znajdą Państwo informacje o tym jak: zapobiegać, wspierać, diagnozować oraz rehabilitować swoich pacjentów w czasie pandemii.

Najprostszą, a zarazem bardzo skuteczną formą profilaktyki jest noszenie dobrej jakości maski ochronnej. Ze względu na wysoką skuteczność filtracji, WHO zaleca używanie masek klasy FFP2. Zapewniają one ochronę zarówno użytkownikowi, jak i innym osobom w jego otoczeniu. BTL produkuje dwa modele masek w klasie ochrony FFP2: FLAT-FIT – wygodne podczas użytkowania przez dłuższy okres czasu oraz C-FIT – której konstrukcja sprzyja szybkiemu zakładaniu i zdejmowaniu maski w zależności od sytuacji.

Pacjenci z COVID-19 często wymagają wsparcia oddechowego. Niejednokrotnie niezbędne jest zastosowanie sprawdzonej i bezpiecznej wentylacji inwazyjnej typu LTVV. Respirator BTL umożliwia  tego typu wentylację, jak również wiele innych trybów.  Dzięki synchronizacji z oddechem pacjenta, zapewnia skuteczną poprawę wymiany gazowej oraz znacznie zmniejsza wysiłek oddechowy pacjenta.

W czasie pandemii ograniczenie fizycznego kontaktu pacjentów oraz personelu medycznego odgrywa kluczową rolę. Platforma kardiologiczna CardioPoint® umożliwia bezpieczne udostępnianie sieciowe wszystkich danych diagnostycznych. Współdzielenie informacji między systemami znacznie ułatwia identyfikację pacjentów z grupy ryzyka. Daje również możliwość stworzenia systemu zarządzania badaniami kontrolnymi, który pomoże zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentami z powikłaniami po COVID-19.

Rehabilitacja po COVID-19 odgrywa istotną rolę w procesie kompleksowego usprawniania pacjentów po przebytej infekcji. Celem rehabilitacji jest poprawa funkcjonowania płuc oraz zwiększenie komfortu oddychania. Indywidualnie dobrana fizjoterapia polega na zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń ogólnousprawniających oraz wykorzystaniu technik skutecznego kaszlu i innych metod poprawiających jakość życia pacjentów. Ponadto program rehabilitacji jest wzbogacony o skutecznie dobrane bodźce fizykalne, które przyspieszają regenerację tkanek oraz wzmacniają osłabione mięśnie, z powodu długotrwałej bezczynności.

PROFILAKTYKA

BTLCares_product_FLAT-FIT

FLAT-FIT HEALTHCARE

1. Najwyższa jakość materiałów i wysoka skuteczność filtracji

2. Rekordowo niskie opory oddychania

3. Ergonomiczny kształt pasujący do wszystkich typów twarzy

4. Przestronna komora oddechowa

BTLCares_product_C-FIT

C-FIT HEALTHCARE

1. Wysoka skuteczność filtracji przy niskich oporach oddychania

2. Ochrona przed wirusami i bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową

3. Elastyczne uchwyty na uszy ułatwiające zakładanie i zdejmowanie

4. Ścisłe dopasowanie do twarzy ograniczające wycieki powietrza

WSPARCIE ODDECHOWE

BTLCares_product_Respi_606

RESPIRATOR BTL-606

Niezawodny respirator BTL-606 zapewnia inwazyjną i nieinwazyjną wentylację. Posiada wiele trybów pracy, wśród których znajdują się zarówno te kontrolowane ciśnieniem jak i objętością. Dzięki wbudowanej turbinie oraz mocnej baterii sprawdzi się zarówno na oddziałach szpitalnych jak i w terenie. Możliwość podłączenia tlenu oraz tryby dedykowane dla pacjentów z COVID-19 sprawiają, że jest to optymalne rozwiązanie w obecnych czasach.  
 

DIAGNOSTYKA

BTLCares_product_CardioPoint

KARDIODIAGNOSTYKA

Wysoka dokładność diagnostyczna w minimalnym czasie, bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, zoptymalizowane udostępnianie danych. Nasze kompleksowe rozwiązania dla kardiologii spełniają wszystkie wysokie wymagania stawiane działalności szpitali.

Nowoczesne rozwiązania zapewniają bezpieczne współdzielenie danych diagnostycznych, natychmiastowy dostęp do informacji oraz wygodę dla pacjentów i personelu. Współdzielenie danych, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, pozwala na zapewnienie niezbędnej diagnostyki kardiologicznej bez ograniczeń.

_BTLCares_CARDIO_img1

CPET

Dokładność pomiaru, zaawansowane funkcje diagnostyczne oraz komfort obsługi sprawiają, że system BTL CardioPoint® CPET doskonale nadaje się do zastosowania w różnych placówkach medycznych. Niezależnie, czy jest to ocena postępów sportowych, czy diagnozowanie nietolerancji wysiłku, system CPET dostarcza użytkownikowi systemu zawsze dokładne pomiary i umożliwia przeprowadzenie precyzyjnych analiz i interpretacji.

BTLCares_product_FLEXI

SPOCZYNKOWE EKG

Wszystkie aparaty EKG firmy BTL wyróżniają się nowoczesną stylistyką, funkcjonalnością oraz łatwością obsługi. Produkowane są przy użyciu najnowszych technologii. Spełniają wszystkie najbardziej rygorystyczne wymogi dla medycznych urządzeń kardiologicznych.

Aparaty EKG firmy BTL są dostępne w różnych rozmiarach, funkcjami oraz opcjami dodatkowymi w trzech liniach produktowych: L, M, S.

SPIROMETRIA

Spirometry BTL spełniają wszystkie wymogi standardów ATS/ERS. Można wykonać wszystkie rodzaje testów FVC, SVC oraz MVV, jak również wybrać różne wartości wzorcowe oraz wykonać automatyczną interpretację dla ATS, BTS, Enright oraz GOLD.

Zarejestrowane krzywe spirometryczne i parametry mogą być zawsze porównane z tymi z poprzednich badań.

BTLCares_product_SPIRO

HOLTER EKG

BTL CardioPoint® Holter został zaprojektowany tak, aby zaoszczędzić czas lekarza oraz uzyskać maksymalną dokładność podczas analizy badania. Zapis EKG charakteryzuje się najwyższą jakością sygnału, co jest kluczowe przy analizie holterowskiej.

Poza tym, system umożliwia wykorzystanie wielu unikalnych narzędzi, które służą do weryfikacji automatycznej analizy badania.

BTLCares_product_Holter

ABPM

BTL CardioPoint® ABPM spełnia wszelkie wymogi profesjonalnego monitoringu ciśnienia krwi. System wykorzystuje ciche i lekkie rejestratory, a oprogramowanie jest łatwe w obsłudze i umożliwia uzyskanie przejrzystego raportu.

Zastosowany algorytm zapewnia prawidłowość przeprowadzenia badania nawet w trudnych warunkach pomiarowych.

BTLCares_product_ABPM

REHABILITACJA POCOVIDOWA

BTLCares_product_2_SIS

SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA

Super Indukcyjna Stymulacja to innowacyjna technologia, która opiera się na interakcji między polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności a ciałem ludzkim. Intensywne pole elektromagnetyczne depolaryzuje tkanki nerwowe i wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych.

Terapia BTL SIS wzmacnia przeponę, mięśnie międzyżebrowe oraz poprawia krążenie krwi w obszarze klatki piersiowej.

BTLCares_product_2_HIL-Power

ZROBOTYZOWANY LASER
Z TERMOSKANEREM

Laser wysokoenergetyczny HIL POWER z tzw. zrobotyzowanym systemem skanowania to procedura bezobsługowa, która może być stosowana w rehabilitacji oddechowej w celu eliminacji następstw chorób płuc, takich jak ból pleców i klatki piersiowej, bóle mięśni oraz skurcze spowodowane nieefektywnymi wzorcami oddechowymi.

Unikalne połączenie mocy 30 W i długości fali 1064 nm pozwala na opracowanie głęboko leżących tkanek, maksymalizując ulgę w bólu, jednocześnie dostarczając bodziec termiczny w krótkim czasie.

BTLCares_product_2_TRT

TERAPIA RADIOFALOWA UKIERUNKOWANA

TR-Therapy to połączenie umiejętności manualnych terapeuty z selektywnym przegrzaniem tkanek przez prąd o częstotliwości radiowej. Terapia powoduje głęboką hipertermię tkanek w celu uwolnienia punktów spustowych i rozluźnienia mięśni.

Rozluźniając i rozciągając tkanki miękkie dolnego otworu piersiowego, bezpośrednio oddziałujesz na przeponę, która jest głównym mięśniem oddechowym. To doskonały początek sesji rehabilitacji oddechowej!

BTLCares_product_2_COMBI

BTL-4000 SMART & PREMIUM

Seria BTL-4000 to wysoce zaawansowane systemy obejmujące cztery procedury leczenia: elektroterapię, ultradźwięki, laseroterapię niskiej mocy oraz magnetoterapię, które mogą być stosowane w rehabilitacji oddechowej.

  • Elektroterapia
  • Ultradźwięki
  • Laseroterapia
  • Magnetoterapia

ARTYKUŁY

BTL_Blog_Article-1-banner_EN100_small_368_245

Fizjoterapia u pacjentów po przebytym COVID-19

Pacjenci, którzy przebyli COVID-19 i ukończyli leczenie kliniczne, mogą potrzebować fizjoterapii oddechowej. Dlaczego? Duża liczba chorych, która przeszła zakażenie SARS-CoV-2 i zakończyła kompleksowy proces leczenia, w dalszym ciągu nie wróciła do pełni zdrowia.

BTL_Blog_Article-2-banner_EN100_small_348_245

Pierwszy w Europie ośrodek rehabilitacji pocovidowej

Rehabilitacja oddechowa jest pierwszym wyborem dla chorych, którzy mają zmniejszoną pojemność oddechową płuc. Pierwszy w Europie ośrodek rehabilitacji pocovidowej, który wykorzystuje technologię Super Indukcyjnej Stymulacji, został otwarty w Polsce.

HIL_Study_368x245px_ALL100

Skuteczność Terapii Laserowej w Ewolucji Parametrów Fizjologicznych u Pacjentów Z COVID-19 [EN]

Opracowanie w języku angielskim.

SIS_-_study_3_graph_1_368_245

Zastosowanie magnetoterapii w rehabilitacji pacjentów z COVID-19 [EN]

Opracowanie w języku angielskim.