Polski
Śledź nas na:

PIERWSZY W EUROPIE OŚRODEK REHABILITACJI POCOVIDOWEJ

Większość osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wraca do zdrowia. Ale około 10-15% ma ciężki przebieg infekcji, natomiast 5% znajduje się w stanie krytycznym. Ludzie z ciężkim przebiegiem zakażenia COVID-19 mają niski poziom utlenowania krwi. Pacjenci mają problemy z oddychaniem, ponieważ wirus pogarsza funkcjonowanie ich płuc oraz uniemożliwia prawidłowe dostarczenie tlenu do ważnych dla życia narządów.

Rehabilitacja oddechowa jest pierwszym wyborem dla chorych, którzy mają zmniejszoną pojemność oddechową płuc. Pierwszy w Europie ośrodek rehabilitacji pocovidowej wykorzystujący technologię Super Indukcyjnej Stymulacji został otwarty w Polsce.

Moi współpracownicy z Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych mówią mi, że jest to pierwszy w Europie, ale ja wolę powiedzieć, że jest to jeden z pierwszych w Europie ośrodków rehabilitacji pocovidowej” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Jako część projektu, będzie realizowana rehabilitacja oddechowa po COVID-19, która całkowicie zredukuje skutki choroby i poprawi jakość funkcjonowania pacjentów po przebytej infekcji” – powiedział członek zespołu.

Ośrodek wyposażony jest w 60 łóżek i wykorzystuje urządzenia naszej firmy. Super Indukcyjna Stymulacja to innowacyjna technologa, która opiera się na działaniu pola elektromagnetycznego wysokiej intensywności i wywołuje intensywne, ale delikatnie skurcze mięśni oddechowych. Celem rehabilitacji oddechowej z zastosowaniem Super Indukcyjnej Stymulacji jest wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych i poprawa krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej.

Ośrodek posiada innowacyjny program rehabilitacji, który obejmuje 3-tygodniowy turnus ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pani Wiesława Piórek jest jedną z pierwszych pacjentek, która ukończyła pilotażowy program rehabilitacji po przebytym COVID-19. Możesz zobaczyć jej doświadczenia z całego procesu usprawniania w filmie poniżej: