Polski
Śledź nas na:

Eliminacja bólu w entezopatii więzadła rzepki - kolano skoczka

Co to jest?

Kolano skoczka czyli bolesna entezopatia, związana z uszkodzeniem więzadła rzepki, w miejscu  bezpośredniego zespojenia  z kością. Występuje najczęściej u osób aktywnych fizycznie, w których dominującą formą ruchu jest wyskok z dynamicznym lądowaniem na stopy, np. u siatkarzy. Oprócz tego, kolano skoczka może pojawić się u osób otyłych, pracujących dużo w pozycji siedzącej, osób z niewyleczonymi wcześniejszymi kontuzjami bądź urazami, czy też u  pacjentów z wadami wrodzonymi.

Jakie są objawy i skutki choroby?

Objawami sygnalizującymi tę entezopatię jest odczuwalny ciągły ból na przedniej części stawu kolanowego, obrzęk, uczucie sztywności oraz ograniczenie zakresu ruchomości w stawie kolanowym. Pacjent będzie miał uczucie "niepewnego kolana", pojawia się dyskomfort podczas wykonywania czynności dnia codziennego, np. przy schodzeniu ze schodów. Z upływem czasu może dojść do zaburzenia prawidłowej biomechaniki kończyny dolnej, zaniku mięśnia czworogłowego, pogłębienia asymetrii obrysu  stawu kolanowego.

Fizjoterapia i inne metody leczenia

Usprawnianie pacjenta powinno ściśle opierać się na indywidualnym doborze odpowiedniego programu fizjoterapeutycznego, w zależności od stanu pacjenta i zaawansowania kontuzji. Leczenie powinno obejmować odpowiednią fizykoterapię, kinezyterapię  w tym ćwiczenia ekscentryczne, rozciągające, wzmacniające stabilizację centralną, propriocepcję oraz terapię manualną. Właściwym uzupełnieniem terapii z pacjentem będzie kinesiotaping, odciążający więzadło rzepki.

W dużym stopniu zaawansowania kontuzji włącza się farmakoterapię przeciwzapalną, przeciwbólową, jak również stosuje się metodę PRICE mającą na celu redukcję obrzęku oraz stanu zapalnego, odciążenie stawu kolanowego i zmniejszenie tymczasowo bólu.

Coraz częściej popularne staje się również leczenie przy pomocy zastrzyku z osocza bogatopłytkowego (prp), lub komórek macierzystych cd34+. Celem tych form leczenia jest przyspieszenie procesu gojenia tkanki, regeneracja i odbudowa uszkodzonej struktury.

Skuteczne zastosowanie znajduje także Super Indukcyjna Stymulacja, czyli leczenie polem elektromagnetycznym o wysokiej intensywności.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA BTL

BTL SIS
Super Indukcyjna Stymulacja

  • Redukcja obrzęku w stawie kolanowym
  • Eliminacja dolegliwości bólowych
  • Mobilizacja stawu kolanowego
  • Wzmacnianie mięśnia czworogłowego uda
  • Prewencja przy zanikach mięśniowych.
2_Blog_SIS_365x165

MATERIAŁ STANOWI PRZYKŁAD POSTĘPOWANIA TERAPEUTYCZNEGO Z ZASTOSOWANIEM INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII.
FIZJOTERAPEUTA MOŻE MODYFIKOWAĆ PROGRAM INDYWIDUALNIE DO STANU PACJENTA.

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk "Potwierdzam", aby zapoznać się z treścią strony.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Aby uzyskać informacje o produktach, terapiach i usługach, możesz skontaktować się z nami:

BTL Polska Sp. z o.o.
ul. Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76, +48 539 695 924
fax. +48 22 667 95 39
btlnet@btlnet.pl